teisipäev, juuni 03, 2008

Tänased õiestaarid - Today's blooming stars

Kevade edenes on õitsejate read meie aias täienenud. Moonide pillerkaar algas juba mõnda aega tagasi.Ka tulbid alustasid juba ammu, kuid mõned hilisemad sordid alles õitsevad.
Kullerkupud - need kõige tavalisemad, olid siin juba enne peenart ennast, aga loodetavasti tunnevad end uute naabrite, kobarpeade ja siberi iiriste, seas sama hästi kui enne.
Kilbirohi "Golden Queen"Ebaküdoonia punaseõieline

Arendsi kivirik elab juba kolmandat aastat ajutiselt maitseainepeenra servas, oma jõudsa paljunemisega on ta küüslaugud sisse piiranud.

Laugud on ühed mu lemmikud - nõuavad vähe hooldust ja on võrratult kaunid - " Purple Sensation"

Karatau laugud alustavad ka
Kevadine floks esiplaanil ja lupiinid

Paar võtet ka publikust - siin linavästrik, kes näib andunult lillepeenraid uudistavat. Tegelikult ta muidugi ainult teeskleb suurt huvi meie õiemere vastu. Ja meie omakorda teeskleme, et me kohe üldse ei tea, et tal terassi kõrvale laotud paekiviriida sees pesa poegadega on. Vahetevahel me siis teeskleme seda ka, et meil on kange huvi uurida maad ja ilma tema pesast vastassuunas - seda siis lihtsalt selleks, et ta saaks ikka pessa poegadele toitu viima lipsata, mida ta muidu meie nähes ei tee.Ka see konnake siin teeskleb, küll mitte lilleilu nautimist, vaid pigem seda, et ta on kõigest üks tuust kuivanud kulu-oksarisu. Teeb aga seda niisuguse pühendumusega, et üsna vastu nina suunatud fotokaameragi ei suuda teda põgenema sundida.

Kommentaare ei ole: